Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

C-Guard Micro do zakłócania EOD

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Służby państwowe, 12 października 2021

Netline Communications Technologies opracowało nowej generacji system do generowania zakłóceń w czasie działań z zakresu neutralizacji amunicji i ładunków niebezpiecznych (ang. Explosive Ordnance Disposal). C-Guard Micro ma kompaktowe wymiary i masę ok. 2,5, co umożliwia przenoszenie go przez żołnierza lub niewielkie roboty saperskie.

 C-Guard Micro pokrywa dwukrotnie większy zakres częstotliwości w porównaniu do urządzeń starszej generacji / Zdjęcie: Netline

Urządzenie powstało na bazie technologii zastosowanej w innych systemach rodziny C-Guard. Może być obsługiwane zdalnie z użyciem robota saperskiego, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo użytkownika.

C-Guard Micro jest w stanie pokryć szeroki zakres częstotliwości od UHF/VHF do 6GHz. Jednocześnie charakteryzuje się wysoką odpornością na trudne warunki środowiskowe. C-Guard Micro jest zasilany z akumulatora zapewniającego godzinę ciągłej pracy lub zewnętrznego źródła zasilania – np. robota.

C-Guard Micro może znaleźć zastosowanie w misjach antyterrorystycznych, pokonywaniu blokad drogowych i działaniach EOD. Przeznaczony jest dla wojska i służb porządku publicznego (Hiszpania zamawia dodatkowe C-Guard RJ, 2021-08-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.