Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Prototypowy Lynx dla USA

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 25 października 2021

Australijskie zakłady Military Vehicle Centre of Excellence (MILVEHCOE) z Redbank dostarczą podwozie prototypu bwp Lynx, które trafi do USA. Pojazd posłuży do testów w ramach programu Optionally Manned Fighting Vehicle (OMFV) na potrzeby US Army. W przyszłości OMFV zastąpi bwp M2 Bradley.

/ Zdjęcie: Rheinmetall Australia

Jest to pierwszy kontakt tego rodzaju przyznany MILVEHCOE, będącemu lokalnym oddziałem Rheinmetall. W zakładzie może się odbywać projektowanie pojazdów, ich produkcja i prace modernizacyjne. Powstanie zakładu związane jest z realizacją programu Land 400 Phase 2 na bojowe wozy rozpoznawcze Boxer 8x8 CRV i Land 121 Phase 3B/5B na ciężarówki logistyczne dla australijskich sił zbrojnych. Większość zamówionych pojazdów ma powstać w Australii.

Produkcja Lynxa w MILVEHCOE to nie tylko chęć zwiększenia kompetencji placówki, lecz także działanie marketingowe w programie Land 400 Phase 3. Australia zamierza nabyć ponad 450 bojowych wozów piechoty. O zwycięstwo w postępowaniu rywalizuje Rheinmetall z KF41 Lynx i Hanwha Defense z AS21 Redback. Posiadanie przez Australię zakładów przygotowanych do produkcji Lynxa może działać na jego korzyść przy wyborze oferty (Lynx CSV ujawniony, 2021-10-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.