Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe połączenie z Wrocławia do Skandynawii

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 17 listopada 2021

Od 28 marca 2022 irlandzkie Niskokosztowe towarzystwo Ryanair rozpocznie loty z portu lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika na lotnisko Sztokholm-Arlanda. Dostępne będą 4 rejsy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

W rozpoczętym już sezonie zimowym w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska znajdują się 54 połączenia: 7 sieciowych, 42 w ofercie przewoźników niskokosztowych i 5 czarterowych / Zdjęcie: Port lotniczy Wrocław

Cieszymy się, że w naszej siatce pojawia się kolejna europejska stolica. To połączenie będzie atrakcyjne dla turystów, ponieważ Sztokholm jest bardzo ciekawą metropolią. Z lotniska Arlanda łatwo dostać się również do innych miast w Szwecji i całej Skandynawii. Z nowego kierunku skorzystają również osoby podróżujące w celach biznesowych. Tym bardziej, że z aglomeracją wrocławską związanych jest wiele dużych szwedzkich przedsiębiorstw – powiedział Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław.

 – Sztokholm-Arlanda to pierwsza z wrocławskich nowości zaplanowana na sezon letni, ale na pewno nie ostatnia. Jesteśmy  przekonani, że wkrótce będziemy mogli zakomunikować kolejne nowe połączenia z naszego lotniska. Przewoźnicy systematycznie otwierają i ogłaszają nowe kierunki, co pokazuje, że ruch lotniczy w Europie szybko się odbudowuje. Obserwujemy też duże zainteresowanie ze strony podróżnych. Są więc powody do optymizmu – podkreślił Cezary Pacamaj, wiceprezes portu lotniczego Wrocław.

W rozpoczętym już sezonie zimowym w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska znajdują się 54 połączenia: 7 sieciowych, 42 w ofercie przewoźników niskokosztowych i 5 czarterowych. Nowe kierunki to Lizbona, Pafos, Piza, Billund i Bournemouth (wszystkie uruchomiły linie Ryanair), a powróciły Kopenhaga (SAS) i Bruksela-Charleroi (Ryanair). Zwiększyła się również liczba rejsów do Amsterdamu (KLM) i do Warszawy (PLL LOT), a Lufthansa zapowiedziała wprowadzenie większych samolotów na trasie do Monachium.

Od 22 grudnia 2021 wystartuje szósta nowość: Lanzarote, w archipelagu Wysp Kanaryjskich. To połączenie uruchamiają linie Wizz Air. Samoloty na tej trasie będą latały w każdą środę do 11 maja. Wrocław jest jedynym lotniskiem w Polsce, z którego dostępne jest połączenie tanich linii na Lanzarote.

W styczniu ruszą loty czarterowe na inną popularną wyspę – Fuerteventurę. W tej chwili w ofercie biur podróży do wyboru są Antalya (Turcja) oraz Hurghada i Marsa Alam (kurorty egipskie). Od grudnia dostępne będą Zanzibar i Lanzarote (Z Wrocławia na Lanzarote, 2021-10-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.