Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Boeing przebudowuje drzwi 787

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 21 listopada 2021

Boeing przekonstruował mocowanie tylnych drzwi pasażerskich i towarowych w samolotach modelu 787. Zmiany są wprowadzane w części samolotów. Powoduje to wstrzymanie ich montażu końcowego w zakładzie produkcyjnym w North Charleston w Południowej Karolinie. Koncern twierdzi, że już kończy niezbędne przeróbki.

Montaż samolotu Boeing 787 w zakładzie produkcyjnym w North Charleston w Południowej Karolinie / Zdjęcie: Twitter

Przedsiębiorstwo nie zaprzestało produkcji modelu 787, ale znacząco ja ograniczyło. W lipcu 2021 nastąpiło jej zmniejszenie z 5 do 2 miesięcznie. Nadal wstrzymane są dostawy maszyn tego typu.

Problemy z drzwiami i ich mocowaniem nie są jedynymi, które Boeing ma z samolotami modelu 787 (niedawno poinformowano, że niektóre jego struktury kompozytowe zostały zanieczyszczone teflonem). W związku z nimi koncern wstrzymał dostawy 787 od października 2020 do marca 2021, a następnie ponownie w maju. Teraz, poza wprowadzaniem zmian konstrukcyjnych (Problemy z jakością Dreamlinerów , 2021-07-14), producent zmienia też – w porozumieniu z FAA – metody kontroli. – Przeprowadzamy kompleksowe inspekcje i związane z nimi zmiany w całej produkcji 787 i w łańcuchu dostaw, prowadząc jednocześnie szczegółowe, przejrzyste rozmowy z FAA, dostawcami i naszymi klientami – stwierdził Boeing. Zdaniem koncernu, problemy nie wpływają na bezpieczeństwo lotów jego samolotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.