Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przeżyło 9 z 11 pasażerów Caravana

Lotnictwo wojskowe, 31 października 2009

Katastrofę samolotu Cessna Caravan w Amazonii przeżyło 9 z 11 osób znajdujących się na jego pokładzie.

Zdjęcie: Aureo Neto - Agência O Globo

Jednosilnikowy C-98 Caravan zaginął 29 października w Amazonii (Cessna Caravan zaginęła nad Amazonią). Ekipy poszukujące znalazły wrak samolotu w rezerwacie Vale do Javari, 5 metrów pod powierzchnią rzeki Itui - dopływu Amazonki. Pilot, Carlos Wagner Ottone Veiga (z ponad tysiącgodzinnym nalotem na C-98), lądował na niej awaryjnie. Jeden z pasażerów zginął w czasie lądowania, inny zaginął w dżungli. Ocaleni z katastrofy zostali przewiezieni śmigłowcami do szpitala w Cruzeiro do Sul na badania.

Według uściślonych danych, samolotem leciała 4-osobowa, wojskowa załoga i 7 pasażerów - 2 kobiety i 5 mężczyzn. Samolot lądował w dżungli 16 po awarii silnika, a 58 minut po starcie. Zginęli: Joao de Abreu Filho, urzędnik National Health Foundation (FUNASA) i Marcelo Dias dos Santos, mechanik pokładowy.

W poszukiwaniach brało udział 8 samolotów i śmigłowców: KC-130 Hércules, SC-95 Bandeirante, 2 C-105 Amazonas, R-99 oraz 2 H-60L BlackHawk i HM-3 Super Cougar.

Lotnictwo wojskowe Brazylii eksploatuje samoloty C-98 Caravan od 1987. Używane są do transportu towarów i ludzi, do ewakuacji medycznej oraz wielu innych zadań.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.