Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Turcja stawia na walkę elektroniczną

Przemysł zbrojeniowy, Walka elektroniczna, 04 stycznia 2022

Turecki Savunma Sanayii Baskanligi (SSB, Dyrektoriat ds. przemysłu obronnego) poinformował o dostarczeniu do Türk Silahlı Kuvvetleri (tureckich sił zbrojnych) dwóch typów systemów walki elektronicznej. W ręce żołnierzy trafiły pierwsze systemy Vural (REDET-II) i unowocześniony wariant systemu Ilgar (MILKAR-3A3). Producentem obydwu jest Aselsan.

System Vural jest przeznaczony do przeciwdziałania elektronicznego stacjom radiolokacyjnym przeciwnika

31 grudnia 2021 przekazany został system Vural. Przeznaczony jest do aktywnego zakłócania stacji radiolokacyjnych. Automatycznie wykrywa sygnały radarowe mierząc ich parametry i identyfikując typ wykrytej stacji na podstawie posiadanej biblioteki zagrożeń. Następnie dostosowuje do zagrożenia rodzaj generowanych zakłóceń. Vural składa się ze zintegrowanego odbiornika, generatora i anten fazowanych z półprzewodnikowymi wzmacniaczami mocy. Możliwość elektronicznego sterowania wiązką umożliwia zagłuszanie wielu stacji radiolokacyjnych jednocześnie.

Unowocześniony wariant systemu Ilgar służy do zagłuszania systemów łączności / Zdjęcia: SSB

Dzień wcześniej do wojska trafił unowocześniony system Ilgar. Jego przeznaczeniem jest przeciwdziałanie systemom łączności przeciwnika w pasmach VHF i UHF. Może generować zakłócenia lub fałszywe informacje. System może pracować w kilku trybach dostosowując zagłuszanie do urządzeń stosujących różne środki przeciwdziałania, w tym hopping. Ilgar składa się z szerokopasmowej jednostki odbiorczej, wzmacniacza mocy i jednostki przeznaczonej do generowania sygnału.

Osprzęt i oprogramowanie obu dostarczanych systemów zostały opracowane w Turcji. Dostarczane do jednostek liniowych przyczynią się do wzmocnienia możliwości Türk Silahlı Kuvvetleri w zakresie walki elektronicznej (Turcja odbiera zestaw Sancak, 2021-07-19).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.