Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

5 ofert w słowackim przetargu na transportery 8x8

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Transakcje, 04 stycznia 2022

Ministerstwo Obrony Słowacji 31 grudnia 2021 poinformowało, że zakończono etap składania ofert w programie pozyskania kołowych transporterów opancerzonych 8x8. Do ministerstwa wpłynęło w wyznaczonym terminie 5 ofert, które zostaną poddane ocenie trwającej do końca marca br.

W poprzednim przetargu na KTO dla Słowacji zwyciężyła oferta Patrii z KTO AMV 8x8 / Zdjęcie: MO Słowacji

Według komunikatu otrzymano oferty z Czech, Finlandii, Rumunii, Hiszpanii i USA. Niektóre z państw miały zaproponować więcej niż jeden typ pojazdu. Oferty będą oceniane pod względem kosztów zakupu (35% oceny), charakterystyk technicznych (30% oceny), udziału słowackiego przemysłu zbrojeniowego (25% oceny) i kosztów cyklu życia (10% oceny). Ocena zostanie przeprowadzona przez 70-osobowy zespół. ekspertów z Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Gospodarki.

Oferowane pojazdy zostaną poddane testom. Na tej podstawie zespół projektowy przygotuje studium wykonalności i inne dokumenty przydatne w przygotowaniu rekomendacji dla rządu.

Obecny przetarg jest już drugim postępowaniem dotyczącym pozyskania transporterów opancerzonych dla Ozbrojené sily Slovenskej republiky (wojsk lądowych Słowacji). W poprzednim postępowaniu na zakup 81 transporterów zwyciężyła Patria AMV 8x8. Do zamówienia jednak nie doszło. Obecny przetarg dotyczy nabycia 76 pojazdów, zaś jego wartość jest szacowana na ponad 332 mln euro (1,51 mld zł). Potrzeby Słowacji są jednak większe i w przyszłości planuje się zakup kolejnych 400 transporterów. W dostawy pojazdów ma zostać zaangażowany słowacki przemysł, którego udział ma wynieść co najmniej 40% wartości zamówienia (Porozumienie Patrii i CSM Industry, 2021-08-31, Słowacja kupuje Vydry, 2018-10-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.