Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Słowacka Patria w czerwcu?

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 22 maja 2018

Władze Słowacji przymierzają się do podpisania kontraktu na nowe wozy bojowe, będące wynikiem współpracy rodzimych przedsiębiorstw zbrojeniowych z fińską Patrią.

Latem Słowacja ma zamówić 81 wozów bojowych BOV 8x8 powstałych w wyniku połączenia zmodyfikowanego podwozia AMV 8x8 XP od Patrii z opracowanymi lokalnie podzespołami i elementami wyposażenia, w tym systemem wieżowym Turra / Zdjęcie: MO Słowacji

Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu targów IDEB 2018 przedstawiciele fińskiej Patrii potwierdzili, że program testów nowego słowackiego wozu bojowego, BOV 8x8, został zakończony. Przez ostatnie miesiące pojazd, który jest wynikiem współpracy producenta ze Skandynawii z partnerami słowackimi, był testowany zarówno w kraju naszych południowych sąsiadów jak i w trudnych warunkach pogodowych i terenowych w Finlandii (DIMDEX 2018: Szczegóły programu BOV 8x8, 2018-03-14).

W czerwcu lub lipcu rząd Słowacji ma podpisać umowę na dostawę 81 wozów bojowych BOV 8x8 w różnych konfiguracjach, w tym kołowego transportera opancerzonego. Zakłada się, że pierwsza partia pojazdów zostanie zmontowana z Finlandii. Pozostałe mają powstawać bezpośrednio na Słowacji w ramach transferu technologii.

BOV powstał na bazie zmodyfikowanego podwozia AMV 8x8 XP dostarczonego przez Patria Land Systems Oy, które wyposażono w system wieżowy Turra od słowackiego przedsiębiorstwa EVPÚ. Głównym wykonawcą słowackich pojazdów ma być rodzime Konstrukta Defence. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.