Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

US Army zamawia 250 tys. NGSW-FC

Transakcje, Wojska lądowe, Nowe technologie, 10 stycznia 2022

US Army zawarła z przedsiębiorstwem Shelteren Wings wchodzącym w skład Vortex Optics 10-letnią umowę dotyczącą opracowania i dostaw systemów celowniczych do broni strzeleckiej w ramach programu Next Generation Squad Weapons – Fire Control (NGSW-FC). Zamówienie ma dotyczyć maksymalnie 250 tys. urządzeń, których wartość może sięgnąć 2,7 mld USD (10,82 mld zł).

XM157 NGSW-FC ma w przyszłości nawiązywać bezprzewodową łączność z goglami rozszerzonej rzeczywistości IVAS / Ilustracja: Vortex Optics

Celowniki XM157 NGSW-FC będą wyposażone w system kierowania ogniem znacząco zwiększający prawdopodobieństwo trafienia celu. Na system będzie się składał celownik optyczny o zmiennym powiększeniu w zakresie 1-8x, dalmierz laserowy, komputer balistyczny, czujnik atmosferyczny, podświetlacz laserowy w świetle widzialnym i w podczerwieni oraz kompas. Celownik ma się w przyszłości łączyć z opracowywanymi goglami rozszerzonej rzeczywistości Integrated Visual Augmentation System (IVAS) zwiększając możliwości obserwacyjne żołnierza.

Docelowo XM157 mają być montowane na broni strzeleckiej nowej generacji poszukiwanej w ramach programu NGSW. W tym przypadku US Army nie dokonały jeszcze wyboru dostawcy. O zamówienie rywalizują Sig Sauer i True Velocity. Nowa broń na nabój pośredni kal. 6,8 mm zastąpi użytkowane M4, M249 i M240. Wybór zwycięskiej oferty jest planowany jesienią br. NGSW wejdzie do uzbrojenia US Army, USMC i wojsk specjalnych (20 mln USD na amunicję Winchestera, 2022-01-07, Propozycje NGSW dla US Army, 2019-10-18).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.