Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

M-SAM 2 zakupiony przez ZEA

Transakcje, Strategia i polityka, Obrona powietrzna, 19 stycznia 2022

16 grudnia 2022 w Dubaju w czasie wystawy Expo 2020 doszło do spotkania prezydenta Republiki Korei Muna Jae-ina z wiceprezydentem i premierem Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejkiem Mohammadem ibn Raszidem Al Maktumą. Przywódcy podpisali dwie umowy związane z obronnością, z czego jedna dotyczy zamówienia przez ZEA południowokoreańskiego systemu obrony powietrznej średniego zasięgu M-SAM 2 (znanego również jako Cheongung Block 2).

Za system OP średniego zasięgu M-SAM 2 ZEA zapłacą 4 bln wonów / Ilustracja: DAPA

Obydwa państwa podpisały długoterminowe porozumienie o wspólnym określaniu kierunków rozwoju technologii i prowadzeniu wspólnych prac nad systemami uzbrojenia. Pozwoli zacieśnić relację pomiędzy tymi państwami współpracujących już od lat na wielu płaszczyznach.

Druga podpisana umowa dotyczy zakupu przez ZEA południowokoreańskiego systemu obrony powietrznej M-SAM 2 za kwotę 4 bln wonów (13,6 mld zł). ZEA będą jego pierwszym odbiorcą eksportowym. Nie podano jednak szczegółów na temat wybranej konfiguracji systemu, liczby zamówionych baterii, czy też harmonogramu dostaw. W realizację zamówienia zostaną zaangażowane podmioty z obu państw, w tym Hanwha Systems, Hanwha Defense, UAE TTI i LIG Nex1.

Ponadto w czasie spotkania przywódców państw poruszone zostały kwestie współpracy w sektorze kosmicznym, przemyśle wodorowym, rolnictwie pustynnym i uzdatnianiu wody morskiej (ZEA zainteresowane M-SAM, 2021-11-18)


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.