Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze A320neo z Airspace dla Swiss

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, 26 stycznia 2022

Na początku bieżącego miesiąca linie Swiss odebrały swojego pierwsze Airbusy A320neo wyposażone w kabinę Airspace. Jako pierwszy do rąk przewoźnika trafił samolot noszący znaki rejestracyjne HB-JDD, nazwany Elm, na cześć szwajcarskiej wioski w Alpach, skąd czerpana jest woda mineralna Swiss Altitude 1150, którą przewoźnik serwuje na pokładach swoich samolotów. Drugim samolotem z kabiną Airspace był HB-JDE, noszący nazwę Mürren.

Pierwszy lot komercyjny szwajcarskiego A320neo z kabiną Airspace ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu / Zdjęcie: Airbus

Nowa kabina ma schowki bagażowe, które oferują około 40% więcej przestrzeni i mogą pomieścić pionowo 4 walizki o wymiarach 61 x 40 x 25 cm. Oświetlenie kabiny może być dostosowane do biorytmów podróżnych – w zależności od pora dnia lub nocy jego zmienia się od ciepłej czerwieni przez odcienie pośrednie do chłodnego błękitu.

Dzięki cieńszym ścianom kabiny pasażerowie mają więcej miejsca, zwłaszcza na wysokości ramion. Nowoczesne łazienki są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i zostały wyposażone w powłoki antybakteryjne, aby zapewnić jeszcze lepszą ochronę higieniczną.

Jako przewoźnik premium dążymy do oferowania naszym klientom najwyższych możliwych standardów jakości, nawet w obecnym kryzysowych czasach, a zaawansowana i innowacyjna nowa koncepcja kabiny Airspace dla naszych samolotów wąskokadłubowych jest kluczowa dla wszystkich tych przedsięwzięć. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy zaoferować naszym pasażerom jeszcze większy komfort podczas lotu, dzięki większej przestrzeni na bagaż podręczny i nowemu oświetleniu – wyjaśnił dyrektor handlowy Swiss Tamur Goudaudi.

Swiss odebrały już 5 nowych A320neo i 2 nowe A321neo. Kolejne zamówione przez niego Airbusy: 12 A320neo i 6 A321neo dołączą do floty do 2025 (Letnia ekspansja Swiss, 2021-12-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.