Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy prototyp Ariete AMV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 lutego 2022

W mediach społecznościowych ujawnione zostało zdjęcie pierwszego prototypu czołgu Ariete AMV (Aggiornamento Mezza Vita) PT1. Według dostępnych informacji pojazd rozpoczął już testy. Drugi prototyp zostanie dostarczony jeszcze w tym roku a trzeci ma być gotowy w styczniu 2023.

Prototyp Ariete AMV PT1 został na razie wyposażony jedynie w nowy układ napędowy i kilka pomniejszych modyfikacji układu jezdnego / Zdjęcie: Twitter

Prototyp został dostarczony na podstawie umowy pomiędzy konsorcjum CIO a włoskim Departamentem Uzbrojenia Lądowego (DAT, Direzione Armamenti Terrestri). Przejdzie teraz serię testów na torze centrum testowego CEPOLISPE w Montelibretti weryfikujących jego mobilność.

Pierwszy prototyp wyróżnia się jedynie zmienionym napędem. W pojeździe zmodyfikowano tylną część kadłuba, gdzie zamontowano unowocześniony 12-cylindrowy silnik MTCA V12AMV z wtryskiem typu common-rail osiągający 1500 KM (w porównaniu do 1270 KM poprzednika). Jest on połączony w powerpack ze skrzynią ZF. Zastosowano również nowy układ hamulcowy i szersze gąsienice. Pojazd posłuży do testów nowej konfiguracji napędu. Montaż w pojeździe wyposażenia elektronicznego również przewidzianego w modernizacji ma nastąpić w czerwcu br. Ponadto w ramach modernizacji planuje się wymianę systemów łączności, napędów wieży, układu przeciwpożarowego, układu filtrowentylacji i wzmocnienie osłony balistycznej. Pojazd w kwestii zaawansowania systemu kierowania ogniem będzie zbliżony do wozów Centauro II (Ariete do modernizacji, 2020-02-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.