Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Seryjny SkyCourier

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 07 lutego 2022

W zakładach Textron Aviation w Wichita 4 lutego 2022 zaprezentowano pierwszy seryjny samolot Cessna SkyCourier w wersji towarowej.

Pracownicy zakładów Textron Aviation w Wichita prezentują pierwszy seryjny samolot SkyCourier w wersji towarowej / Zdjęcie: Textron Aviation

Dziś jest satysfakcjonujący dzień dla naszych pracowników, którzy zaprojektowali i zbudowali samolot, który, wierzę w to, stanie się legendą dla naszej przedsiębiorstwa. SkyCourier będzie imponującym połączeniem elastyczności konfiguracji kabiny, ładunku, osiągów i niskich kosztów operacyjnych w segmencie wielozadaniowych samolotów dwusilnikowych. Oczekujemy, że ten wszechstronny samolot wkrótce wejdzie na rynek – powiedział Ron Draper, prezes i dyrektor generalny, Textron Aviation.

Prototyp SkyCouriera wykonał inauguracyjny lot w maju 2020. Dotychczas trzy samoloty przedseryjne wylatały w ramach programu prób ponad 2100 godzin. Producent zakłada, że proces certyfikacji zostanie zakończony w pierwszej połowie 2022.

Pierwszy seryjny SkyCourier zostanie dostarczony do FedEx Express, które zamówiło 50 samolotów tego typu w wersji towarowej z opcją na 50 kolejnych (Postępy SkyCouriera, 2021-03-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.