Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wznowienie testów IBCS

Przemysł zbrojeniowy, Nowe technologie, Obrona powietrzna, 12 lutego 2022

Jak donosi portal Defense News US Army wznowiła testy Integrated Battle Command System (IBCS, zintegrowanego systemu dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową). Miały one zostać wstrzymane w okresie wrzesień 2021-styczeń 2022 z powodu wad oprogramowania.

Po zakończeniu testów w grudniu br. podjęta zostanie decyzja o rozpoczęciu produkcji pełnoseryjnej IBCS / Zdjęcie: Northrop Grumman

Błędy oprogramowania wykryto na początku jesieni 2021 podczas wstępnych testów operacyjnych i oceny (IOT&E). Dotyczyły one oprogramowania taktycznego i symulacyjnego. Gdyby ich nie usunięto zaburzyłyby dokładną ocenę zdolności systemu. Niezbędne poprawki zaimplementowano w październiku, a w listopadzie poddano testom system w nowej konfiguracji. Wnioski z testów opracowano w grudniu i potwierdziły one gotowość IBCS do IOT&E. Według portalu testy miały zostać wznowione 31 stycznia br.

Jak poinformowało w oświadczeniu Program Executive Office Missiles and Space (Biuro Wykonawcze ds. pocisków i przestrzeni kosmicznej) wstrzymanie testów nie wpłynęło negatywnie na harmonogram prac i osiągnięcie wstępnej zdolności operacyjnej. Zakończenie prób IOT&E ma się zakończyć w październiku br., zaś w połowie grudnia ma zostać podjęta decyzja o rozpoczęciu produkcji pełnoseryjnej IBCS. Do tej pory Departament Obrony na rozwój systemu przez Northrop Grumman wydał ok. 2,7 mld USD (10,71 mld zł, Produkcja IBCS, 2021-12-28, Produkcja IBCS dla Polski, 2021-09-04).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.