Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NSPA odebrała 100 tys. masek filtracyjnych

Przemysł zbrojeniowy, 16 lutego 2022

NSPA (NATO Support and Procurement Agency) odebrała już 100 tys. masek filtracyjnych produkcji Avon Protection. Dostawy są realizowane na podstawie 10-letniej umowy ramowej zawartej w 2020, dotyczącej indywidualnych systemów ochrony dróg oddechowych. Państwa NATO i partnerzy mogą w ramach umowy za pośrednictwem NSPA pozyskiwać maski FM50, MP-PAPR, ST53, filtry i dodatkowe akcesoria.

Najnowszym odbiorcą masek FM50 produkcji Avon Protection są siły zbrojne Turcji / Zdjęcie: Avon Protection

Maski FM50 zostały uznane przez NSPA jako podstawowy element indywidualnego systemu ochrony przed bronią chemiczną. Do tej pory wybrały je siły zbrojne Belgii, Danii, Holandii, Norwegii, Łotwy, Litwy, Finlandii (jako partner NATO) i Turcji (US Army zamawia filtry M61, 2014-11-13).

FM50 została opracowana we współpracy z amerykańskim Departamentem Obrony. Przewidziano stosowanie jej w czasie działań wojennych, antyterrorystycznych i operacji pokojowych. Jest wyposażona w panoramiczny wizjer o dużej odporności na uszkodzenia i dwa filtropochłaniacze. Zapewnia filtrację powietrza przez co najmniej 36 h. Dzięki układowi fonicznemu zamontowanemu w masce możliwe jest utrzymywanie łączności głosowej. Jej masa z dwoma filtrami to 840 g.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.