Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Alket Razai złapany

Lotnictwo cywilne, 18 listopada 2009

Alket Razai, Albańczyk, który oczekiwał w greckim więzieniu na karę śmierci i uciekł z niego śmigłowcem, został złapany przez policję.

Razai, wraz z odsiadującym 25-letni wyrok Grekiem, Wasilijem Paleokostasem zbiegli z więzienia Korydallos 22 lutego bieżącego roku. Dwójka ich wspólników sterroryzowała wcześniej pilota Eurocoptera AS 355-N Ecureuil 2, należącego do przedsiębiorstwa przewozowego Interjet i kazała mu lecieć nad spacerniak więzienia. Dwaj więźniowie uciekli, łapiąc się zrzuconej drabinki linowej. Co ciekawsze, była to kopia wydarzenia z 2006. Dzięki temu Paleokostas i Razai dołączyli do wąskiego grona, dwukrotnie opuszczających mury więzienia przy pomocy śmigłowca. Pobił ich tylko Francuz, Pascal Payet, który uczynił to 3 razy (zobacz: Śmigłowcowy recydywista).

Greckie władze poinformowały, że Razai został zatrzymany parę dni temu przez policję, w jednym z podateńskich mieszkań. Był uzbrojony w karabinek, pistolety i granaty, nie zdążył jednak ich użyć. Paleokostas pozostaje nadal na wolności.

Wykorzystanie śmigłowców do ucieczki z więzienia stało się bardzo częste w ciągu ostatnich lat. Ten sposób jest bardzo efektywny, przypadki niepowodzeń są rzadkie, jednak z reguły przestępcy są szybko ponownie łapani przez policję.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.