Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne udane testy IBCS

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, Walka elektroniczna, 18 marca 2022

Northrop Grumman poinformował o niedawnym przeprowadzeniu dwóch udanych testów systemu Integrated Battle Command System (IBCS, zintegrowanego systemu dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową). W strzelaniach z użyciem IBCS uczestniczyli żołnierze US Army używający systemu Patriotz 3rd Battalion podlegającego 43rd Air Defense Artillery Regiment.

Testy IBCS są prowadzone w ramach IOT&E, zaś po ich pomyślnym zakończeniu możliwe będzie wdrożenie go do służby operacyjnej / Zdjęcie: US Army

W pierwszej próbie system IBCS skutecznie przechwycił cel w postaci taktycznego pocisku balistycznego. System za pośrednictwem stacji Joint Tactical Ground Station (JTAGS) zbierał dane z sensorów znajdujących się w przestrzeni kosmicznej ostrzegających o odpaleniu pocisku. IBCS po otrzymaniu danych JTAGS był w stanie określić trasę lotu pocisku zanim znalazł się on w zasięgu sensorów naziemnych przyspieszając reakcję obrony przeciwrakietowej.

W czasie drugiej próby za pomocą IBCS udało się zwalczyć 2 pociski manewrujące w środowisku silnych zakłóceń elektronicznych. Mimo zakłóceń sensory współpracujące z IBCS były w stanie śledzić cele dzięki fuzji danych z kilku źródeł.

Obie próby udowodniły skalowalność systemu IBCS i jego odporność na zakłócenia. Odbyły się na poligonie White Sands Missile Range w ramach wstępnych testów operacyjnych i oceny (IOT&E). Po ich zakończeniu możliwe będzie przyjęcie IBCS do służby operacyjnej i rozpoczęcie produkcji seryjnej (Wznowienie testów IBCS, 2022-02-12).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.