Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Air Tahiti Nui klientem LOTAMS

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 23 marca 2022

W styczniu 2022 do klientów bazy obsługi technicznej LOTAMS dołączyły linie Air Tahiti Nui. Przewoźnik powierzył polskiemu przedsiębiorstwu obsługę jednych swoich Boeingów 787 Dreamliner.

W styczniu br. personel LOTAMS wykonał dwa przeglądy ciężkie typu C samolotów Boeing 787 Dreamliner linii Air Tahiti Nui / Zdjęcie: LOTAMS

Jeszcze w 2021 wygraliśmy kontrakt na obsługę samolotów Air Tahiti Nui. Realizacja dwóch obsług wykonana w styczniu zapoczątkowała naszą współpracę i pozostałe przeglądy, które zaplanowane są na kolejne miesiące. Jesteśmy dumni z pozyskania kolejnego już klienta zagranicznego, który zrealizuje u nas obsługę techniczną Boeinga 787 – komentuje Paweł Szymanek, dyrektor biura sprzedaży w LOTAMS (Pierwszy w świecie przegląd 50K FC, 2021-12-03).

Współpraca rozpoczęła się od dwóch przeglądów ciężkich typu C, które zostały wykonane w styczniu br. Były to pierwsze czynności obsługowe Boeingów 787 z silnikami GEnx wykonane przez LOTAMS.

Pracownicy LOTAMS wykonali zaplanowane zadania obsługowe w ramach modyfikacji i biuletynów, w tym m.in. wymianę obejm przewodów paliwowych silnika, naprawę uszkodzeń struktury samolotu po uderzeniu pioruna, wymianę górnych odbojników odwracaczy ciągu oraz wymianę paneli dostępu do instalacji wody pitnej i wymienników ciepła.

Nadprogramowym zadaniem zleconym przez operatora były testy funkcjonalne trapów ratunkowych. Zakres przeglądów obu samolotów był bardzo podobny, jednakże w jednym z nich zostało wykonane dodatkowo sprawdzenie uszkodzenia pompy paliwa (wewnątrz zbiornika centralnego).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.