Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

KLM gotowe do sezonu letniego

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 24 marca 2022

W tym roku letni rozkład KLM obowiązuje od 27 marca do 29 października. W nadchodzącym sezonie, po dwóch latach pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, pasażerowie holenderskich linii będą mieli do wyboru loty do 96 miast na terenie Europy i 71 tras międzykontynentalnych. KLM zwiększyły oferowanie na trasach europejskich o 10% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Oznacza to w sumie około 16 mln dostępnych biletów, co niemal dorównuje poziomowi w 2019.

W porównaniu z 2021 międzykontynentalna oferta lotów KLM będzie większa o 17% / Zdjęcie: KLM

Pasażerowie będą mieli do wyboru w sumie aż 96 europejskich kierunków. Na wakacyjnych turystów czeka zwiększona pula miejsc na lotach do Lizbony i Porto, a także bilety do Dubrownika, Belgradu i na Majorkę, czyli do nowych destynacji, które zostały włączone do siatki połączeń KLM w ub. r. Przewoźnik spodziewa się też wzrostu zapotrzebowania na podróże służbowe, dlatego planuje więcej połączeń na wybranych trasach z/do W. Brytanii, Niemiec i Polski. W dalszym ciągu zawieszone są połączenia do Kijowa, Sankt Petersburga i Moskwy. KLM uważnie obserwuje rozwój sytuacji w regionie i dostosowuje swoje operacje. Bezpieczeństwo podróżnych i załóg jest najwyższym priorytetem.

W porównaniu z 2021, międzykontynentalna oferta lotów KLM będzie większa o 17%. Stoi za tym optymistyczny, rosnący trend w ilości rezerwacji na dalekich trasach. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, w nadchodzącym sezonie letnim, KLM będzie oferować codzienne loty na Arubę, Bonaire i Curaçao. W ofercie nadal uwzględniono też nowy karaibski kierunek – Trynidad i Tobago, który KLM zainaugurowały w ostatnim sezonie jesienno-zimowym.

Odkąd Stany Zjednoczone Ameryki złagodziły ograniczenia dotyczące podróży w listopadzie 2021, popyt na loty do USA stale rośnie. Wraz ze wznowionym połączeniem do Salt Lake City i uruchomieniem nowej trasy do Austin w Teksasie, tego lata klienci KLM będą mieli do dyspozycji rekordową liczbę 12 kierunków w Stanach Zjednoczonych.

Ożywienie w ruchu lotniczym można zaobserwować też w Azji, gdzie coraz więcej krajów ponownie otwiera się na zagranicznych gości. Chociaż ograniczenia dotyczące podróżowania różnią się w zależności od kraju, rośnie popyt na wakacyjne loty do takich miejsc jak Filipiny, Tajlandia, Singapur, czy Bali. Indie również zapowiedziały, że złagodzą restrykcje wjazdowe, w związku z tym KLM planują zwiększenie częstotliwości połączeń na trasach z Amsterdamu do Delhi i Bombaju. Azja pozostaje silnym i ważnym rynkiem dla przewozów cargo, dlatego KLM będą kontynuowały loty towarowe (z mniejszą częstotliwością), tym samym utrzymując połączenia na wszystkich swoich azjatyckich trasach działających przed pandemią. W Chinach nadal obowiązują restrykcje w podróżach, co oznacza, że KLM nie mogą jeszcze przywrócić regularnych, rozkładowych połączeń do/z tego kraju.

Ze względu na sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji, KLM nie latają nad rosyjskim terytorium. W związku z tym, podróże do/z Republiki Korei, Japonii i Chin są średnio o dwie godziny dłuższe niż zwykle. Dodatkowo loty do Japonii i Chin wymagają międzylądowania w Seulu.

Pula oferowanych miejsc na lotach KLM do/z Ameryki Południowej zbliża się do poziomu sprzed pandemii. Aktualnie przewoźnik oferuje codzienne połączenia do Sao Paulo, Panamy i Limy oraz minimum 6 rejsów tygodniowo do Quito, Guayaquil, Bogoty, Kartageny, Rio de Janeiro, Buenos Aires i Santiago de Chile.

Pasażerowie, którzy tego lata planują podróż do Afryki, w ofercie KLM mają do wyboru 10 destynacji. Uruchomiona w zeszłym roku trasa na Zanzibar, pozostanie w ofercie przewoźnika również latem tego roku. Poza tym na pokładach KLM można polecieć do Johannesburga, Kapsztadu, Akry, Lagos, Kigali, Entebbe, Nairobi, Kilimandżaro i Dar es Salaam (Najbezpieczniejsze linie lotnicze, 2022-01-15, Code-share KLM i ITA, 2021-12-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.