Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Niemcy przyspieszą Division 2027

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 28 marca 2022

Inspektor Bundeswehry gen. Ebergard Zorn w trakcie prezentacji dla parlamentarzystów w ramach inicjatywy Deutsche Gesellschaft für Wehrtechnik (DWT, Niemieckiego Towarzystwa Technologii Obronnych) poinformował o planach przyspieszenia procesu wzmacniania Bundeswehry. Jednym z przedsięwzięć ma być wcześniejsze o 2 lata przeformowanie dywizji Heer(wojsk lądowych Niemiec) zgodnie ze strukturą Division 2027.

Zgodnie z nową strukturą niemieckie dywizje będą mieć silniejsze wsparcie pododdziałów dywizyjnych / Zdjęcie: Bundeswehr

Planowana struktura dywizji Bundeswehry ma zostać osiągnięta w 2025, dzięki szybszym dostawom wyposażenia dla nich. Gen. Zorn nie poinformował jednak jak dokładnie zostanie to zrealizowane. Wpływ na przyspieszenie dostaw sprzętu może mieć zwiększony poziom finansowania Bundeswehry, co zapowiedziano po wybuchu konfliktu na Ukrainie.

Docelowo Bundeswehra ma się składać z dwóch dywizji zmechanizowanych – zgodnych z założeniami Division 2027 – oraz z dywizji szybkiego reagowania. Obie dywizje zmechanizowane mają się składać z 3 trzybatalionowych brygad ogólnowojskowych i pododdziałów wsparcia. Zgodnie z nową strukturą niemieckie dywizje będą mieć silniejsze wsparcie pododdziałów dywizyjnych, takich jak batalion artylerii, rozpoznawczy, inżynieryjny, łączności i batalion wsparcia bojowego (Panzergrenadierbrigade 37 digitalizowana, 2020-01-30).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.