Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie poszukują przeciwpancernej amunicji krążącej

Przemysł zbrojeniowy, Bezzałogowce, 14 kwietnia 2022

Ministerstwo Obrony Indii opublikowało zapytanie o informację (RFI) w sprawie pozyskania 150 systemówkontenerowej przeciwpancernej amunicji krążącej Canister Anti-Armour Loiter Munition (CALM). Uzbrojenie będzie przeznaczone dla pododdziałów piechoty zmechanizowanej Bhāratīyan Thalasēnā(wojsk lądowych Indii) stacjonujących na zachodniej i północnej granicy Indii. Pozyskane ma zostać w ramach inicjatywy Make in India z udziałem krajowego przemysłu.

Jednym z prawdopodobnych systemów spełniających wymagania na CALM może być amunicja krążąca Hero-120 / Zdjęcie: Dawid Kozdra

Poszukiwane systemy CALM mają służyć do rozpoznania poza linią widzenia o każdej porze doby i zwalczania przeciwnika w opancerzonych wozach bojowych i innych lądowych systemach uzbrojenia.Wyrzutnie kontenerowe CALM mają być montowane na podwoziu wozu Carrier Mortar Tracked (CMT) – opracowanego w Indiach samobieżnego moździerza na bazie zmodyfikowanego BMP-2. Każdy wóz ma mieć co najmniej jedną sztukę amunicji krążącej w gotowości do wystrzelenia i co najmniej 3 zapasowe.

CALM ma się składać z wyrzutni kontenerowej, naziemnej stacji kierowania i systemu odpalania i kierowania na wozie CMT. Wyrzutnie amunicji krążącej mają być hermetyczne, zaś zestaw amunicja + wyrzutnia nie powinien ważyć więcej niż 25 kg. Zasięg amunicji określono na 15 km od stacji kierowania zaś długotrwałość lotu ma wynosić co najmniej 60 min. Napęd ma być elektryczny.

Poszukiwany system ma być zdolny do rażenia celów poruszających się z prędkością do 35 km/h. Oczekiwana przebijalność amunicji rażącej cele z górnej półsfery ma wynosić co najmniej 500 mm RHA, z kolei celność to minimum 1 m. Żywotność amunicji ma sięgać co najmniej 7 lat, zaś stacji kierowania 25 lat (MRPKS poszukiwany przez Indie, 2021-12-24, Indie zamówiły 120 bsl SkyStriker, 2021-09-11).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.