Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ryanair stawia na biopaliwo

Lotnictwo cywilne, Nowe technologie, Transport lotniczy, 20 kwietnia 2022

Linie Ryanair dziś, 20 kwietnia 2022, poinformowały o podjęciu współpracy z Neste, wiodącym na świecie dostawcą zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) w zakresie zakupu mieszanki, której 40% stanowi zrównoważone paliwo lotnicze SAF. Mieszanka ta będzie używana do obsługi 1/3 lotów z lotniska Amsterdam-Schipol.

/ Zdjęcie: Ryanair

Mieszanka zmniejszy emisję gazów cieplarnianych o ponad 60%, wspierając realizację celów Ryanaira w zakresie dekarbonizacji (Pathway to Net Zero) do 2050. Ryanair już wcześniej podjął znaczące kroki zwiększając swoje zaangażowanie w tym kierunku poprzez współpracę z Trinity College w Dublinie i otwarcie Centrum Badań Zrównoważonego Lotnictwa Ryanair, a także inwestując 22 mld USD we flotę samolotów Boeing 737-8200 Gamechanger, która oferuje o 4% więcej miejsc, ale jest o 16% bardziej wydajna pod względem zużycia paliwa i emituje o 40% niższy poziom hałasu (Proekologiczny Ryainair, 2021-04-30).

W Amsterdamie, Thomas Fowler – Director of Sustainability, powiedział: Cieszymy się, że możemy ogłosić nawiązanie tej przełomowej współpracy z Neste, dzięki której Ryanair będzie korzystał z mieszanki złożonej w 40% z SAF. SAF jest kamieniem węgielnym na naszej drodze do dekarbonizacji w ramach strategii Pathway to Net Zero do 2050, a nowa mieszanka będzie zasilać jedną trzecią lotów Ryanaira z lotniska Amsterdam Schiphol, jednocześnie redukując emisje gazów cieplarnianych o ponad 60%. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszej współpracy z Neste, ponieważ pracujemy nad osiągnięciem naszego celu, jakim jest obsługa 12,5% lotów Ryanair z SAF do 2030.

Jonathan Wood, Wice Prezes Neste na Europę Renewable Aviation dodał: Cieszymy się, że możemy wspierać Ryanaira w realizacji celów dekarbonizacji, dostarczając paliwo Neste MY Sustainable Aviation Fuel. SAF jest kluczowym elementem w osiąganiu celów w zakresie redukcji emisji w lotnictwie. Sektor lotnictwa znajduje się obecnie w punkcie zwrotnym, a w miarę wzrostu popytu, w UE i Wielkiej Brytanii pojawiają się propozycje rozwiązań mających na celu promowanie zrównoważonego paliwa. Neste jest liderem w zakresie transformacji w użyciu zrównoważonego paliwa lotniczego, czyni również inwestycje, aby zwiększyć globalne zdolności produkcyjne SAF do 1,5 mln t rocznie w 2023. Wspaniale jest widzieć Ryanaira jako pierwszego przewoźnika krótkodystansowego, który wykorzystuje nasze paliwo SAF na lotnisku Amsterdam Schiphol i nie możemy doczekać się naszej wspólnej podróży w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.