Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.


Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Unexpected end tag : u in Entity, line: 1 in /library/Site/String.php on line 146

Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Unexpected end tag : u in Entity, line: 1 in /library/Site/String.php on line 146

Pierwszy lot A400M w przyszłym tygodniu?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 listopada 2009

Przedstawiciele Airbusa poinformowali, że oblot ciężkiego transportowca pasażerskiego, A400M odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Warunkiem jest dobra pogoda.

A400M w czasie pierwszego, samodzielnego kołowania. Przedstawiciele Airbusa zapowiedzieli informowanie mediów o dacie oblotu z wyprzedzeniem, coraz bardziej uszczegóławiając termin. Po dzisiejszej informacji, jasnym jest, że do wydarzenia pozostało naprawdę niewiele czasu. Teraz brakuje już tylko oświadczenia, wyznaczającego konkretną datę i godzinę tego wydarzenia… / Zdjęcie: Airbus Military

Według informacji przedstawicieli Airbusa, próby naziemne, realizowane przez załogę testową, przebiegają od ponad 2 tygodni zgodnie z planem. To ostatni etap testów, niezbędny do pierwszego wylotu (zobacz: Już wkrótce oblot A400M).

23 listopada oblatywacze przeprowadzili np. test kołowania przy małej prędkości, rozpędzając samolot do ok. 37 km/h, sprawdzając działanie hamulców i układu sterowania. To pierwszy przypadek, samodzielnego poruszania się A400M w historii.

Jeżeli nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności i dopisze pogoda, oblot maszyny powinien zostać zrealizowany w następnym tygodniu, a więc po 29 listopada. W ten sposób zostanie spełniona obietnica, względem przedstawicieli rządów państw, zaangażowanych w program budowy A400M, odbycia pierwszego lotu jeszcze w 2009.

Ewentualny sukces będzie miał kluczowe znaczenie dla negocjacji, które mają doprowadzić do końca roku do ustalenia nowych warunków i terminarza dostaw samolotów. Program A400M notuje 3-letnie opóźnienie i znaczne przekroczenie budżetu prac rozwojowych, przy wielu nierozwiązanych problemach, w tym przekroczeniu masy płatowca o kilka ton (zobacz: Krach programu A400M?).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.