Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Plany zakupowe Lufthansy

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Transakcje, Transport lotniczy, 11 maja 2022

Grupa Lufthansa zawarła z Boeingiem kolejne porozumienie dotyczące zakupu nowych samolotów. Na jego mocy niemieckie towarzystwo nabędzie 7 samolotów towarowych 777-8 Freighter i trzech (wg innych źródeł dwóch) 777 Freighter, a także 7 pasażerskich Dreamlinerów 787-9.

Dzięki najnowszemu zamówieniu flota Dreamlinerów Lufthansy zwiększy się do 32 samolotów / Ilustracja: Boeing

Ponieważ zapotrzebowanie na przewóz frachtu drogą powietrzną pozostaje niezmiennie duże, niemiecki przewoźnik postanowił zakupić Boeingi 777-8 F jako jeden z pierwszych klientów. Pierwszy samolot tego typu zostanie dostarczony w 2027.

Jeden z w/w Boeingów 777F, który do tej pory był użytkowany przez inne linie lotnicze, zostanie ponownie przekazany Lufthansa Cargo w nadchodzących tygodniach. Dwa nowe samoloty dołączą do niego później. Ponadto umowy leasingu dwóch 777F, obowiązujące do 2024, zostaną przedłużone.

Dreamlinery mają wypełnić lukę powstałą przez opóźnienie dostaw Boeingów 777-9. Pierwotnie samoloty te miały trafić do floty Lufthansy w 2023, jednak obecnie mówi się o 2025. Z tego powodu Lufthansa otrzyma 787-9, które pierwotnie miały być przeznaczone dla innych linii lotniczych, w 2025 i 2026. Jednocześnie daty dostaw dla już zamówionych Boeingów 787-9 zostaną zmienione, a w niektórych przypadkach przesunięte na  2023 i 2024.

Carsten Spohr, prezes Deutsche Lufthansa AG, powiedział: Nadal inwestujemy w bardziej efektywne, ciche i bardziej ekonomiczne samoloty, które emitują znacznie mniej CO2. Umożliwia to modernizacją naszej floty. Kupując najnowocześniejsze samoloty, ponownie podkreślamy zdolność Grupy Lufthansa do inwestowania i kształtowania przyszłości. […].

Ciągła modernizacja floty Grupy Lufthansa jest jednym z naszych najważniejszych priorytetów. Dlatego bardzo cieszymy się, że możemy dalej inwestować w najnowszą generację samolotów Boeinga. Zakup ten uzupełni nasze istniejące zamówienia i jeszcze bardziej obniży nasze koszty operacyjne, zwiększając oszczędność paliwa i zapewniając najnowocześniejsze doświadczenia dla klientów […] – dodał dr Detlef Kayser, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG (Ekologiczny holownik Lufthansy, 2022-03-17).

Wraz z wyborem naszego najnowszego frachtowca Lufthansa kontynuuje długą historię zakupów nowych samolotów Boeinga, stając się pierwszym europejskim klientem, który nabył 777-8 Freighter – skomentował starszy wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży i marketingu Ihssane Mounir.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.