Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy kwiecień w Zielonej Górze

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 14 maja 2022

Kolejny dobry miesiąc w porcie lotniczym Zielona Góra-Babimost. W kwietniu 2022 z usług lotniska skorzystało 1938 pasażerów. To najlepszy taki wynik od kilku lat. Kwietniowa frekwencja w Babimoście cieszy tym bardziej, że jest o ponad 25% wyższa niż w tym samym okresie przedpandemicznego roku 2019.

Łącznie od początku bieżącego roku zielonogórski port odprawił 6384 pasażerów i 821 operacji lotniczych / Zdjęcie: Port lotniczy Zielona Góra-Babimost

Tradycyjnie przeważającą większość podróżnych stanowili pasażerowie, podróżujący samolotami PLL LOT między Zieloną Górą a Warszawą. Łącznie lotnisko obsłużyło 235 operacji lotniczych. Łącznie od początku roku zielonogórski port odprawił 6384 pasażerów i 821 operacji lotniczych.

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach statystki lotniska w Zielonej Górze będą jeszcze lepsze. W sezonie wakacyjnym wróci czarterowe połączenie do Antalyi w Turcji oferowane dwa razy w tygodniu przez biuro podróży Coral Travel. W planach jest także uruchomienie rejsów do Rijeki w Chorwacji oraz bułgarskiego Burgas.

Port przygotowuje się również do obsługi połączenia między Zieloną Górą a Gdańskiem. Na tej trasie samoloty miałyby latać dwa razy w tygodniu.

Na początku maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się spotkanie poświęcone planowanej w najbliższych latach rozbudowie infrastruktury Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost i możliwościom jak najlepszego wykorzystania potencjału regionalnego lotniska w związku z dalszym rozwojem siatki połączeń oraz działalności okołolotniskowej (Z Zielonej Góry na wakacje do Chorwacji, 2021-06-11, Szkolenie w Babimoście bez przerw, 2021-02-10).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.