Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy rejs z Zielonej Góry do Antalyi

Lotnictwo cywilne, 24 czerwca 2019

Dziś,  24 czerwca, wystartował pierwszy czarterowy rejs z portu lotniczego Zielona Góra-Babimost do tureckiego kurortu Antalya. Na pokładzie Airbusa A320 tureckich linii Onur Air znalazło się około 180 pasażerów. Loty z Zielonej Góry do tureckiej Antalyi będą się odbywać raz w tygodniu, w każdy poniedziałek, do 16 września (Nowy kierunek z Zielonej Góry , 2019-03-12).

Loty z Zielonej Góry do Antalyi będą się odbywać w każdy poniedziałek, do 16 września / Zdjęcie: R. Awiński 

To bardzo radosny moment, że udało się nawiązać współpracę między portami lotniczymi, Urzędem Marszałkowskim, a renomowanym przewoźnikiem, który zawiezie turystów na wymarzony urlop. Czarterowych lotów będzie coraz więcej. Już dzisiaj podejmujemy starania, aby powiększyć imponujące możliwości lotniska w Babimoście. Unowocześnimy je niedługo, aby zwiększyć komfort podróżnych – powiedział Marcin Jabłoński, członek zarządu woj. lubuskiego.

Mamy pierwszy lot. A w tym roku będzie ich jeszcze 14. Liczę na to, że w przyszłym roku oferta będzie jeszcze bardziej wzbogacona. Myślimy o innych destynacjach, aby rozwijać lotnisko w Babimoście – podkreślił Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.

Niezwykle cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom z rejonu lubuskiego, z Zielonej Góry i okolic nowe, wakacyjne połączenie. Nowe połączeniei zainteresowanie nim świadczy o rosnącym potencjale regionu. Mamy nadzieję, że siatka połączeń z Zielonej Góry będzie się dalej rozwijała –  dodał Piotr Rudzki, rzecznik zarządzającego portem w Babimoście Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL).

W zeszłym roku Turcję odwiedziło 380 tys. polskich turystów, ponad dwa razy więcej niż w 2017. Dynamiczny trend wzrostowy utrzymuje się, a najpopularniejszym regionem jest Riwiera Turecka.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.