Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Prezentacja AeroSpike

Imprezy branżowe, Wojska specjalne, Przemysł zbrojeniowy, 17 maja 2022

Podczas konferencji Special Operations Forces Industry Conference(SOFIC) Rafael zaprezentował pocisk dalekiego zasięgu (stand-off) AeroSpike. Jest to uzbrojenie powietrze-powierzchnia przeznaczone do przenoszenia przez samoloty.

Pocisk AeroSpike jest wyposażony w głowicę kumulacyjną i odłamkową / Ilustracja: Rafael

AeroSpike jest bronią precyzyjną naprowadzaną na podczerwień i optoelektronicznie. Średni błąd trafienia ma nie przekraczać 0,9 m. Działa on niezależnie od GPS i może razić cele w środowisku antydostępowym w odległości do 30 km. Uzbrojenie bazuje na technologiach ppk Spike LR2 ima podwójną głowicę śledzącą z technologią dopasowywania obrazu.

Dzięki zastosowaniu łączna danych możliwe jest przesyłanie danych w czasie rzeczywistym i utrzymanie operatora w pętli decyzyjnej. Daje to możliwość wskazywania celu w czasie lotu, zmianę celu, przerwanie misji, lub ustalenie kąta podejścia do celu, azymutu i trajektorii lotu pociski.AeroSpike jest uzbrojony w kumulacyjną i odłamkową głowicę bojową.

Broń tego typu może znaleźć zastosowanie w misjach bezpośredniego wsparcia lotniczego, działaniach kontrterrorystycznych i do zwalczania systemów antydostępowych w konflikcie konwencjonalnym. Za jego pomocą możliwe ma być zwalczanie stacjonarnych i mobilnych celów o każdej porze doby i w każdych warunkach pogodowych, w tym infrastruktury i pojazdów opancerzonych (JLTV ze Spike NLOS dla USSOCOM, 2022-05-12).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.