Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjski przetarg na samoloty pokładowe

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 30 listopada 2009

Indyjska marynarka wojenna poinformowała, że poszukuje samolotów pokładowych, które za 5-6 lat będą operować z nowych lotniskowców.

Zapytania informacyjne (RFI) zostały przesłane do amerykańskiego Boeinga, francuskiego Dassault i rosyjskiej RSK MiG. Przetarg ma dotyczyć zakupu 16 samolotu pokładowych z opcją zwiększenia zamówienia do 40 maszyn. Wszystko wskazuje na to, że indyjska flota zrezygnowała z zakupu morskiej odmiany rodzimego myśliwca Tejas, który miał być budowany w trzech wariantach: podstawowym (już produkowanym, Tejasy za MiGi-21), treningowo-bojowym i właśnie pokładowym.

Wcześniej Indie zamówiły 16 rosyjskich myśliwców pokładowych MiG-29K/KUB, zwiększając niedawno zamówienie o kolejnych 29 maszyn (MiG-29K na Kuzniecowie). Pierwsze z nich mają zostać dostarczone do końca stycznia 2009. Rosyjskie myśliwce będą bazować na remontowanym obecnie lotniskowcu ex-Admirał Gorszkow.

Obecnie Indie budują rodzime lotniskowce o wyporności 40 tys. ton i długości 260 m. Stępkę pod pierwszy z trzech okrętów położono w Cochin Shipyard w lutym 2009. Będzie to największa jednostka budowana kiedykolwiek w indyjskiej stoczni. Ma trafić do linii w 2015. Wówczas będą potrzebne nowe samoloty pokładowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra