Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Uruchomiono loty z Jasionki do Olsztyna

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 20 czerwca 2022

Stolica Warmii i Mazur to druga w tym sezonie nowa destynacja, po Wenecji, jaką ma do zaoferowania port lotniczy z Jasionki. W pierwszym samolocie z Olsztyna, który przyleciał na podrzeszowskie lotnisko wieczorem 17 czerwca br. i został przywitany salutem wodnym Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, przyleciał m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, którego witał jego odpowiednik z Podkarpacia Władysław Ortyl.

Pierwszy samolot z Olsztyna przyleciał do Rzeszowa 17 czerwca 2022 / Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Droga z Bieszczadów na Mazury od dzisiejszego dnia droga znacznie się skróciła. Cieszę się, że możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. Polacy chętnie odpoczywają w Bieszczadach i na Mazurach. To nowość w ofercie naszego lotniska, które z wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Destynacje, które proponuje Jasionka na rozpoczynające się właśnie wakacje są niezwykle atrakcyjne. Można zaplanować urlop zarówno w kraju jak i w słonecznym Zadarze czy w pięknej Wenecji – mówił marszałek Ortyl.

Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski – Warmię i Mazury oraz Podkarpacie – przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątków Na pewno mieszkańcy północno-wschodniej Polski, pragnący spędzić urlop w urokliwym Rzeszowie czy w kameralnych Bieszczadach, jak również turyści z Podkarpacia, planujący błogi wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior, docenią główną zaletę nowego połączenia PLL LOT, czyli bardzo wyraźnie zaoszczędzony czas podróży – podkreślił marszałek Brzezin.

Jestem przekonany, że nowa sezonowa trasa PLL LOT, łącząca Warmię i Mazury z Podkarpaciem, będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów. O tym, że warto odwiedzić Krainę Tysiąca Jezior nie trzeba przekonywać, ale perspektywa wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem z południa Polski nie była zachęcająca. Dzięki bezpośrednim rejsom prosto z Rzeszowa, Warmia i Mazury są w zasięgu godzinnego lotu – zachęcał prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury Wiktor Wójcik.

Kolejna krajowa destynacja z naszego lotniska na pewno poszerzy wachlarz wyboru dla naszych pasażerów, którzy jeszcze w czerwcu są na etapie planowania urlopów, albo weekendowych wypadów na Mazury. Tym bardziej, że do Olsztyna można polecieć nie tylko na dłuższy wypad, ale też na przykład na weekend, korzystając z piątkowych i poniedziałkowych lotów w atrakcyjnych cenach – stwierdził Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

Rejsy z i do Olsztyna realizowane są przez samoloty Bombardier Q400 dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, do 5 września. Z Jasionki na lotnisko Olsztyn-Mazury samoloty startują w poniedziałki o godz. 19:55 i lądują o 21:00, zaś w piątki o 20:00, a nad jeziorami są o 21:05. W przeciwną stronę lot jest 5 minut dłuższy – w poniedziałki od 18:15 do 19:25, zaś w piątki od 18:20 do 19:30.

W sezonie letnim podrzeszowski port obsługuje 23 kierunki w 12 krajach. To ponad 80 rotacji tygodniowo, rekord w historii lotniska. Już 5 lipca rusza trzecie nowe połączenie PLL LOT, do Rijeki (Rzeszów inauguruje połączenie z Wenecją, 2022-06-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.