Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rośnie ruch w Jasionce

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, Infrastruktura, 15 maja 2022

Prawie 49 tysięcy podróżnych skorzystało w kwietniu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, co stanowi 82% ruchu pasażerskiego odnotowanego w rekordowym dla całej branży 2019. Od początku br. podrzeszowski port lotniczy obsłużył blisko 140 tys. pasażerów. Rok temu, ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, było ich 10 razy mniej. Zarząd lotniska prognozuje, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, a szczyt przypadnie na okres wakacji.

W miesiącach wakacyjnych port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie 23 trasy do 12 krajów / Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazło się nasze lotnisko w związku z sytuacją za wschodnią granicą nie przeszkodziło nam w przygotowaniu atrakcyjnej oferty na sezon letni. Nowością w siatce połączeń zagranicznych jest trasa do Wenecji, zaś do krajowych destynacji obok Warszawy i Gdańska dołączył port Olsztyn-Mazury. Szczególnie cieszy nas dobra współpraca z przewoźnikami, którzy od niedawna pojawili się na naszym lotnisku, takimi jak Wizz Air. Aktywnie zabiegamy o uruchomienie kolejnych połączeń oczekiwanych przez mieszkańców Podkarpacia – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W miesiącach wakacyjnych port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie aż 23 trasy do 12 krajów – łącznie ponad 80 regularnych rejsów pasażerskich tygodniowo. Wśród słonecznych kierunków są te najbardziej popularne: Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja i Włochy, dostępne zarówno w formule czarterowej, jak i w ramach regularnych połączeń (Wenecja, Zadar, Burgas). Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się bezpośrednia trasa Rzeszów – Newark. Co tydzień na pokładach Dreamlinerów PLL LOT podróżują za ocean setki pasażerów, w większości przedstawiciele amerykańskiej Polonii i ich rodziny, ale także przedsiębiorcy działający na arenie międzynarodowej.

Siatkę połączeń uzupełniają całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair (Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin) i Wizz Air (Oslo, Eindhoven, Londyn-Luton) oraz codzienne połączenie stolicy Podkarpacia z Warszawą, którego częstotliwość w sezonie letnim zwiększyła się aż do pięciu lotów dziennie (Letnie nowości z Rzeszowa, 2022-03-30).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.