Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Moskwa: USA wycofują się z propozycji w sprawie tarczy

Strategia i polityka, 24 listopada 2007

Nieoficjalne źródła w MZS FR informują, że USA wycofały się z części propozycji dotyczących tarczy antyrakietowej złożonych w czasie spotkania w formule 2 + 2 w Moskwie.

Amerykanie zrobili krok wstecz w stosunku do propozycji złożonych na spotkaniu 13 października, które odbyło się na szczeblu ministrów obrony i spraw zagranicznych w Moskwie (USA gotowe opóźnić budowę baz antyrakietowych w Europie), twierdzi nieoficjalnie urzędnik rosyjskiego MSZ. Amerykanie zobowiązali się wówczas do tego, że ich instalacje systemu tarczy antyrakietowej w Europie nie naruszą bezpieczeństwa Rosji. W pisemnej propozycji, którą kilka dni temu przekazali Moskwie, z części ustaleń się wycofali.

Z oficjalnej noty, którą przekazał Waszyngton wynika, że USA nie zgadzają się na wspólną z Rosją ocenę zagrożeń w zakresie zbrojeń z użyciem rakiet balistycznych. Wycofali się też z oferty dopuszczenia rosyjskich inspekcji w obiektach, które miałyby zostać zbudowane w Polsce i Czechach. Nie wspominają też o tym, że trzecia, europejska pozycja zostanie uruchomiona dopiero wtedy, gdy powstanie realne zagrożenie atakiem balistycznym.

Nie jest nawet jasne, czy odbędą się kolejne rozmowy w formule 2 + 2, tym razem w Waszyngtonie, zapowiadane na pół roku po poprzednim spotkaniu. Tym bardziej, że będzie to niedługo przed wyborami prezydenckimi w USA, w których obecny prezydent, George W. Bush nie będzie startować. Zmieni się więc po nich także amerykańska polityka zagraniczna.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.