Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot A400M planowany na jutro

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 grudnia 2009

Pierwszy lot ciężkiego samolotu transportowego Airbus A400M planowany jest na jutrzejszy poranek, wynika z oświadczenia francuskiego ministerstwa obrony. Próba odbędzie się w Sewilli.

A400M w czasie próby kołowania. Samoloty mają być narzędziem prowadzenia samodzielnej polityki wojskowej Unii Europejskiej, do tej pory zależnej od transportu strategicznego USA. Rządy 7 państw, które zamówiły maszyny, chcą, by były one dostępne - prawdopodobnie na zasadzie wypożyczenia godzin lotu - dla innych państw Starego Kontynentu. Akces do tej inicjatywy zgłosiły już Holandia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Włochy. Prowadzone są również wstępne rozmowy na ten temat z Finlandią, Polską, Szwecją i Węgrami / Zdjęcie: Airbus Military

Świadkami testu będą m.in. przedstawiciele 7 państw, finansujących program rozwoju maszyny - Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburga, Niemiec, Turcji i Wielkiej Brytanii - natowskiej agencji OCCAR, nadzorującej program w imieniu rządów, a także zaproszeni przedstawiciele mediów.

Airbus Military zapowiadał, że będzie na bieżąco informował o zbliżającym się terminie oblotu (zobacz: Pierwszy lot A400M w przyszłym tygodniu?). Wydarzenie ma bowiem ogromne znaczenie dla europejskiego koncernu. Program A400M zanotował bowiem 3-letnie opóźnienie i znaczny wzrost kosztów. Spowodowało to rezygnację z zamówienia tych samolotów przez RPA (zobacz: RPA Rezygnuje z A400M!) i wzrastające zniecierpliwienie stolic europejskich.

Prowadzone od kilkunastu miesięcy negocjacje oddaliły widmo całkowitej kasacji programu, jednak warunkiem było przedstawienie przez producenta realnych terminów dostaw i nowej kalkulacji cen. W scenariusz ten wpisywało się również przeprowadzenie pierwszej próby w locie, jeszcze w tym roku. W przypadku powodzenia testu, stwarza to nadzieję na zrealizowanie przez Airbusa kolejnej zapowiedzi, dostarczenia pierwszych, seryjnych samolotów 3 lata po oblocie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.