Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Xwing przejął Martinaire Aviation

Nowe technologie, Lotnictwo cywilne, 30 lipca 2022

Startup z San Francisco – Xwing poinformował, że 28 lipca 2022 przejął przewoźnika cargo z Dallas – Martinaire Aviation. To już drugie takie przejęcie w ostatnim czasie. Niedawno Xwing przejął AirPac Airlines z siedzibą w Seattle – innego przewoźnika towarowego.

Samolot Cessna 208B Grand Caravan kołuje po pierwszym na świecie w pełni autonomicznym locie towarowym typu gate-to-gate / Zdjęcie: Xwing

Xwing zajmuje się przede wszystkim rozwojem w pełni autonomicznych operacji z przebudowanymi samolotami załogowymi, takimi jak Cessna Grand Caravan. Jednocześnie rośnie wielkość przewozów komercyjnych ładunków realizowanych przez przedsiębiorstwo, jak i zatrudnienie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Xwing potroił liczbę pracowników, do ponad 180. W tym tygodniu Xwing potwierdził, że otrzymał certyfikat FAA Part 145 dla dwóch obiektów obsługi technicznej samolotów – w Addison w Teksasie i Lansing w stanie Michigan.

W lutym 2021 Xwing zrealizował pierwszy na świecie w pełni autonomiczny lot towarowy typu gate-to-gate. Samolot Cessna 208B Grand Caravan, przystosowany do autonomicznego systemu lotu Superpilot, kołował od bramki do pasa startowego, wystartował, wykonał lot, po czym wylądował i pokołował z powrotem do bramki bez interwencji człowieka. Na pokładzie samolotu znajdował się pilot, ale tylko po to, by interweniować w nietypowych sytuacjach. Lot monitorowali operatorzy pozostający na ziemi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.