Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy miesiąc Jasionki

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 05 sierpnia 2022

W lipcu 2022 z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało prawie 97 tysięcy pasażerów. To o 14% więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach lotniska, jakim był sierpień 2019. Źródłem wzrostu liczby podróżnych jest nie tylko wyjątkowo bogata siatka połączeń wakacyjnych, ale także dodatkowe operacje lotnicze związane ze wsparciem dla Ukrainy.

Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, czyli ponad 
80 rotacji tygodniowo / Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Cieszę się, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego już przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki. Wielkie uznanie należy się pracownikom lotniska, którzy w najbardziej wymagającym okresie roku, jakim są wakacje, doskonale wywiązują się ze swoich zadań. Dokładamy starań, aby podróżni udający się na urlop z naszego portu spędzali czas na lotnisku w jak najbardziej komfortowych warunkach – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wakacyjne czartery przewiozły 1/4 ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce. Największy udział w rekordowym wyniku mają przewoźnicy niskokosztowi – Ryanair i Wizzair (łącznie prawie 45%), niemniej warto zwrócić uwagę na blisko 24  tys. podróżnych, którzy skorzystali z rozbudowanej oferty PLL LOT (7 kierunków krajowych i zagranicznych), wyrównując dotychczasowy rekord z 2019.

Do najpopularniejszych kierunków, w jakich udali się pasażerowie odlatujący w lipcu z Jasionki należały Warszawa (18 tys.) i Londyn (17 tys.). Wśród słonecznych destynacji prym wiodła turecka Antalya – z tej trasy w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów (Uruchomiono loty z Jasionki do Olsztyna, 2022-06-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.