Od kwietnia 2023 samoloty Lufthansy znów zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa. Czołowa europejska linia lotnicza w swoich systemach sprzedaży ponownie oferuje loty do Monachium.
– Cały czas pracujemy nad rozwojem siatki połączeń z naszego lotniska nie tylko dla pasażerów wakacyjnych, ale też biznesowych. Ponowne połączenie z dużym europejskim portem przesiadkowym ma dla rozwoju naszego portu ogromne znaczenie. To doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy wcześniej regularnie korzystali z usług tych linii – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
– Jestem bardzo zadowolony, że jako Lufthansa będziemy mogli ponownie zaoferować loty między Rzeszowem a Monachium. Wraz z post-pandemicznym odbiciem popytu widzimy duży potencjał do wznowienia naszego połączenia. Uzupełni ono w przyszłym roku naszą ogólną siatkę połączeń w Polsce o siedem destynacji – podkreśla René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.
Połączenia realizowane będą przez Bombardiery CRJ 900, zabierające na pokład do 90 pasażerów. Samoloty będą latać codziennie, począwszy od 23 kwietnia 2023. Start samolotu Lufthansy z Monachium zaplanowano na godzinę 11:15, lądowanie w Jasionce o 12:40, zaś wylot z Rzeszowa o 13:15 i przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa o 14:40.
– Lufthansa jest dla nas bardzo poważnym i prestiżowym partnerem. Bezpośrednie loty do Monachium są dla Podkarpacia ważne głównie z gospodarczego punktu widzenia. Myślę, że będzie to popularne połączenie wśród przedsiębiorców z naszego Parku Naukowo-Technologicznego – twierdzi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.
– Przedsiębiorcy z regionu, wykorzystując globalną sieć połączeń Lufthansy, będą mogli szybko i wygodnie dotrzeć do swoich partnerów biznesowych w wielu krajach z jedną tylko przesiadką w Monachium. Z kolei dla potencjalnych inwestorów, bezpośrednie międzynarodowe połączenie do Rzeszowa linią lotniczą o światowej renomie może być dodatkową zachętą do ulokowania ich inwestycji w Dolinie Lotniczej – dodaje Andrzej Rybka, dyrektor Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza (5 mln pasażerów Ryanaira w Jasionce, 2022-11-29).