Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Program III Świdnik Air Festival

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, Sporty lotnicze, 29 maja 2023

Lotnicza niedziela czeka wszystkich 4 czerwca 2023 podczas III Świdnik Air Festival. Pokazy lotnicze odbędą się zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Festivalowe gwiazdy zobaczymy na niebie od godz. 12:00 do 22:00. Bramy wejściowe otworzą się o godz. 10:30.

 

Poniżej prezentujemy planowany program wydarzenia:

Blok 12:00-16:00

ZA Orlik – 4 x PZL-130TC-II

Łukasz Czepiela – Edge 540T

57-my Gyrocopter Team

Hol szybowca SZD-30 Pirat za Socata Really 235e

RWD-5R

TZL-RWD-8

Piper Cub Team

Navcom Systems Team – C152

Grupa Akrobacyjna Firebirds

Robinson R44

North American T-6 Harvard 4M

North American Harvard IIB

Jak-18

Andrzej Sarata – M-26 Iskierka

TS-11 Iskra

PZL M-18 Dromader

BushCat Demo Team – Bushcat

AN-2 Wiedeńczyk

Formacja Pipistrel Virus

Łukasz Czepiela – Carbon Cub

Tulak

Norbert Kasperek – Boeing Stearman N2S3

Bo105.pl – Bolkow Bo-105

Marek Choim – Extra 330SC

Latający model PZL37 Łoś

 

Blok 16:00-20:00

Pokaz bitwy powietrznej grupy Retro Sky Team

Jurgis Kairys – Su-31

Lim-2

SBLim-2

Grupa Akrobacyjna Firebirds + Łukasz Czepiela

North American T-6 Harvard 4M

North American Harvard IIB

Piper Cub Team

Aerosparx – Grob109b

Jak-18

PZL-104 Wilga

Formacja Pipistrel Virus

57-my Gyrocopter Team

Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny

 

Blok 20:00-22:00

Norbert Kasperek – Boeing Stearman

Jurgis Kairys – Su-31

Marek Choim – Extra 330SC

BushCat Demo Team – Bushcat

Bo105.pl – Bolkow Bo-105

SkyMagic

Flying Dragons Team

TS-11 Iskra

Aerosparx – Grob 109b

 

Wśród wydarzeń towarzyszących nie zabraknie zabaw i animacji dla dzieci. Bezpłatny plac zabaw, dmuchane zjeżdżalnie, samochody na akumulator, wielkie bańki mydane – pokaz i zabawa z dziećmi, tory przeszkód, warsztaty cyrkowe, plac zabaw z 10 tys. drewnianych klocków Linden, gry i zabawy rodzinne i wiele innych.

W tym roku na wystawie statycznej będzie można zobaczyć statki powietrzne wojskowe i cywilne, uzbrojenie będące w wyposażeniu Wojska Polskiego, wyposażenie Żandarmerii Wojskowej, Policji, sprzęt Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Lotniczej Akademii Wojskowej, zabytkowe pojazdy będące w posiadaniu Politechniki Lubelskiej, modele latające RC z kolekcji Aeroklubu Lubelskiego Sekcji RC, zabytkowe motocykle i samochody świdnickich kolekcjonerów.

POLREGIO i Województwo Lubelskie, tegoroczni partnerzy pokazów lotniczych, przygotowali specjalną ofertę dla mieszkańców regionu, którzy zdecydują się zrezygnować z podróży samochodem i przyjadą na Świdnik Air Festival pociągiem. Osoby, które 4 czerwca dojadą pociągiem REGIO na stację Świdnik Miasto lub Lublin Airport i zachowają bilet (można go kupić w kasie na dworcu, przez Internet, w automacie biletowym lub u obsługi pociągu), otrzymają voucher uprawniający do przejazdu w drogę powrotną bez dodatkowych kosztów.

Wystarczy 4 czerwca zajrzeć na stoisko POLREGIO na terenie Świdnik Air Festival, okazać bilet na przejazd pociągiem REGIO (stacja wyjazdu w dowolnej relacji) do Świdnik Miasto lub Lublin Airport i odebrać voucher.

Przejazd powrotny do stacji wyjazdu wskazanej na posiadanym bilecie należy zrealizować do godz. 24:00 w dniu 4 czerwca. Voucher-bilet nie podlega zwrotowi należności. Nie można też zmienić terminu wyjazdu, stacji przeznaczenia czy przewoźnika. Aby dogodnie dotrzeć na miejsce pokazów lotniczych należy wysiąść z pociągu na stacji Świdnik Miasto.

4 czerwca POLREGIO dla ułatwienia dojazdu uruchamia oprócz stałej oferty dodatkowe połączenia na trasie Lublin Główny – Lublin Północny – Świdnik Miasto – Lublin Airport i powrotne.

Dla gości, którzy zdecydują się przyjechać samochodem zostały przygotowane parkingi.

Płatny parking dla samochodów osobowych znajdzie się na terenie WSK PZL-Świdnik. Jest on zlokalizowany najbliżej obszaru, na którym będzie odbywał się III Świdnik Air Festival, po lewej stronie wejścia na teren imprezy. Opłata parkingowa to 20 zł/cały dzień. Z terenu tego parkingu będzie można się dostać bezpośrednio na teren wydarzenia. Na terenie płatnego parkingu zostanie wyznaczonych 15 miejsc dla osób niepełnosprawnych, po okazaniu ważnej karty parkingowej. Parking VIP został przygotowany na terenie MKS Avia Świdnik przy ul. Sportowej. Do wyczerpania limitu miejsc.

Dla samochodów osobowych udostępnione zostaną również bezpłatne parkingi na terenie miasta. Znajdą się: wzdłuż ul. Żwirki i Wigury (w pobliżu torów kolejowych), przy Dworcu Przesiadkowym przy ul. Kolejowej, przy Bricomarche, przy al. Lotników Polskich, obok PCEZ, przy targu oraz przy hali targowej, ul. Targowa 9, przy Powiatowym Ośrodku Wsparcia, stacja Świdnik II, ul. Kolejowa 5 (III Świdnik Air Festival, 2023-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.