Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mojave wylądował na Prince of Wales

Bezzałogowce, Marynarka wojenna, Przemysł lotniczy, 18 listopada 2023

Demonstrator bojowego bsl krótkiego startu i lądowania General Atomics Mojave wylądował na pokładzie brytyjskiego lotniskowca HMS Prince of Wales klasy Queen Elizabeth. Po przeprowadzeniu podstawowych obsług bezzałogowiec wystartował do kolejnego lotu. Specjaliści Royal Navy uznali test za udany.

Bbsl Mojave na pokładzie lotniskowca HMS Prince of Wales / Zdjęcie: Royal Navy

Lądowanie i start bbsl Mojave nie były pierwszym testem z wykorzystaniem bezzałogowca na pokładzie HMS Prince of Wales. Na początku września 2023 na pokładzie lotniskowca wylądował autonomiczny bsl WAS HCMC. Royal Navy bada możliwość wykorzystania go do taniego i sprawnego dostarczania zaopatrzenia i części zamiennych.

Konstrukcja bbsl Mojave (GA-ASI ujawnił bbsl Mojave, 2021-12-11) została oparta na wcześniejszych projektach General Atomics, w tym Reaper i Gray Eagle. Może lądować i startować w trudnych warunkach na krótkich pasach, a także na pokładach lotniskowców. Nie potrzebuje do tego specjalistycznego osprzętu. Mojave może przenosić 2 razy większy ładunek użyteczny niż poprzednicy. Jego uzbrojenie może stanowić aż 16 pocisków kierowanych Hellfire.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2023 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.