Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Uruchomiono produkcję Jackal 3

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Infrastruktura, 07 lutego 2024

Grupa Babcock i spółka Supacat ogłosiły uruchomienie produkcji pojazdów patrolowych High Mobility Transporter (HMT) Jackal 3. Jest to pokłosie kontraktu z lutego 2023, kiedy ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii zamówiło 70 takich wozów przeznaczonych dla British Army. Jednym z celów programu jest zwiększenie możliwości przemysłowych.

Produkcja 70 pojazdów Jackal 3 powinna zostać zakończona do lata 2024 / Zdjęcie: Babcock

Na potrzeby zamówienia w zakładach Babcocka w Devonport przygotowana została fabryka, gdzie zbudowane zostaną 62 Jackale 3. Pozostałych 8 pojazdów zbuduje Supacat w swojej fabryce w Duneswell. Dostawy powinny się zakończyć latem tego roku. Dzięki zakupowi możliwe stało się utworzenie ponad 100 nowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii.

Ustanowiona linia produkcyjna wyposażona została w nowe technologie maksymalizujące jej wydajność, w tym oprogramowanie Pulse. Linia produkcyjna może zostać też wykorzystana również w przyszłości, ponieważ umowa na Jackale 3 przewiduje opcję na kolejnych 240 pojazdów. Nie wyklucza się jednak zaangażowania jej w innych przedsięwzięciach. Zakup patrolowych Jackali jest pierwszym z wielu planowanych w ramach Land Industrial Strategy.

W porównaniu do używanych przez Brytyjczyków pojazdów poprzednich generacji najnowsze Jackal 3 oferują wyższy poziom ochrony załogi, zwiększoną dopuszczalną masę całkowitą zapewniającą większy udźwig a także polepszoną mobilność w trudnym terenie. Ten ostatni parametr poprawiono dzięki nowemu układowi zawieszenia. Przy okazji pojazdy mogą być łatwo konwertowane z układu bieżnego 4x4 do 6x6, co pozwala dwukrotnie zwiększyć ładowność (Pierwsze LWRV w British Army, 2023-07-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.