Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot węgierskiego KC-390

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 09 lutego 2024

Wczoraj, 8 lutego 2024 w zakładach Embraera w Gavião Peixoto oblatano pierwszy wielozadaniowy samolot transportowy KC-390 Millennium przeznaczony dla Magyar Légierő (węgierskich wojsk lotniczych). W trakcie trwającego ok. 4 h lotu zespół specjalistów Embraer Defence & Security przeprowadził pełną ocenę jego charakterystyk pilotażowych.

Węgry będą trzecim użytkownikiem KC-390, po Brazylii i Portugalii / Zdjęcia: Embraer

W listopadzie 2020 rząd Węgier podpisał umowę z Embraerem na zakup 2 KC-390 wyposażonych w moduły do intensywnej opieki medycznej, co umożliwi im wykonywanie misji humanitarnych. Samoloty, w pełni kompatybilne ze standardami NATO pod względem awioniki i urządzeń łączności, będą przeznaczone także do zadań podawania paliwa, ewakuacji medycznej, poszukiwań i ratownictwa, transportu ładunków i żołnierzy, precyzyjnego zrzutu ładunków i desantowania spadochroniarzy.

Pierwszy węgierski KC-390 przejdzie teraz próby w locie. Jednocześnie w ośrodku szkoleniowym Embraera trwa szkolenie specjalistów Magyar Légierő, tak aby mogli oni przygotować się na odbiór samolotu jeszcze w tym roku (Korea wybrała C-390, 2023-12-04).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.