Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wypadek Pancira w Soczi

Wypadki, Obrona powietrzna, 01 marca 2024

Wczoraj, 29 lutego 2024 w godzinach porannych w Soczi doszło do wypadku z udziałem rosyjskiego samobieżnego systemu obrony powietrznej Pancir-S1. Pojazd przewrócił się na bok podczas pokonywania skrzyżowania w pobliżu mostu nad rzeką Mamajka.

/ Zdjęcie: X

Z ujawnionego nagrania wynika, że najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku była zbyt wysoka prędkość pojazdu, który dodatkowo ma stosunkowo wysoko położony środek ciężkości, co zwiększa ryzyko takich zdarzeń. Pojazd przewrócił się, nie wchodząc w kolizję z innymi uczestnikami ruchu. Nie wiadomo, jakie załoga Pancira odniosła obrażenia. Nie wiadomo też, czy poważne są uszkodzenia pojazdu, którego wyrzutnia pocisków rakietowych zetknęła się z nawierzchnią drogi.

Przerzut zestawów obrony powietrznej w pobliże Soczi łączy się z nadchodzącą wizytą prezydenta FR Władimira Putina w jednej z jego posiadłości w pobliżu Krasnaja Polana w kraju krasnodarskim. Wizyta na południu kraju powiązana jest z festiwalem młodzieżowym w Soczi odbywającym się w dniach 2 – 7 marca (Wypadek serbskiego Pancira, 2021-04-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.