Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

6 Su-30MK2 dla Ugandy

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 kwietnia 2010

W marcu Rosja podpisała z Ugandą kontrakt na dostawę 6 myśliwców Su-30MK2. Kolejnych 16 Su-30MKI(A) kupiła zaś Algieria.

Wartość 6 myśliwców Su-30MK2 dla Ugandy jest szacowana na 200 mln USD. O transakcji zawartej przez Rosoboronexport donosi pismo Wiedomosti, powołując się na anonimowe źródło w rosyjskim sektorze przemysłowo-zbrojeniowym. Kontrakt jest dość zaskakujący, bo po raz pierwszy w historii przewiduje sprzedaż państwu tzw. czarnej Afryki ciężkiego myśliwca klasy Su-27/30. Wcześniej Rosja prowadziła z Ugandą rozmowy o sprzedaży 6 myśliwców, ale dotyczyły one znacznie mniejszego i lżejszego MiG-29. Uganda graniczy m.in. z Kongo, gdzie od lat toczą się krwawe walki między lokalnymi plemionami (Ciężkie walki w Kongo).

Według Wiedomosti, w marcu Rosja podpisała jeszcze jeden kontrakt dotyczący myśliwców Su-30. 16 samolotów Su-30MKI(A) kupiła Algieria. Ten kontrakt, wart około miliarda dolarów, to realizacja opcji zawartej w kontrakcie z 2006 (Algieria chce pozyskać dodatkowe Su-30MKA). Algieria kupiła wówczas 28 Su-30MKI(A), których dostawa zakończyła się pod koniec 2009. W międzyczasie, w 2008 Algieria zrezygnowała z odebrania 24 zamówionych w inny kontrakcie myśliwców MiG-29SMT. Zakwestionowano wówczas ich jakość (Algieria niezadowolona z MiG-29?). Samoloty trafił ostatecznie do WWS FR (Rosyjskie WWS odkupiły MiGi-29SMT odrzucone przez Algierię).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.