Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Algieria chce pozyskać dodatkowe Su-30MKA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 maja 2008

Według doniesień prasowych władze Algierii chcą kupić w Rosji dodatkowe Su-30MKA, w zamian za 15 samolotów Mig-29STM, które zwrócili z powodu wad technicznych.

Jeden z większych kontraktów zbrojeniowych, o wartości 6,3 mld USD, zawarty między Rosją a Algierią w 2006, jest obecnie częściowo zamrożony. Powodem jest zakwestionowanie przez odbiorcę jakości 15 dostarczonych samolotów MiG-29 STM. Według przedstawicieli wojsk lotniczych Algierii, zostały one wykonane ze starych części (zobacz: Algieria niezadowolona z MiG-29?). Dlatego przerwano odbiór samolotów w maju 2007, a w październiku zawieszono wszelkie płatności. W odpowiedzi Suchoj przestał wysyłać Su-30MKA, po dostarczeniu zaledwie 6 egz. (z 28 zamówionych).

Obecnie Rosoboronexport prowadzi negocjacje z przedstawicielami Algierii. Według pierwszych doniesień, chcieli oni wymiany MiG-ów 29 STM na nowsze, cięższe wersje M/M2 lub 35. Ostatnie informacje rosyjskiej prasy mówią natomiast o chęci pozyskania dodatkowych 14-16 Su-30MKA, w zamian za zwrócone w kwietniu MiG-i.

O ile przedstawiciele Rosoboronexportu potwierdzili fakt prowadzenia rozmów i oświadczyli, że oczekują ich sfinalizowania jesienią, odmówili potwierdzenia informacji o zainteresowaniu Algierii samolotami Suchoja.

Pozytywne zakończenie negocjacji leży szczególnie w interesie Rosji. Według agencji TASS, Algieria była bowiem w 2007 czwartym co do wielkości odbiorcą rosyjskiego uzbrojenia, pochłaniając 10% wartości eksportu sprzętu wojskowego. W przypadku fiaska rozmów, władze w Algierze mogą zwrócić się o zakup uzbrojenia do Francji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.