Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy NGSW w warunkach zimowych

Ćwiczenia, Wojska lądowe, Wyposażenie indywidualne, 31 marca 2024

US Army przeprowadziła testy Next Generation Squad Weapon (NGSW) w US Army Cold Regions Test Center (CRTC) w Fort Greely.Ich celem była ocena nowej broni w ekstremalnych warunkach zimowych. Sprawdzano jej niezawodność i skuteczność.

Zdjęcie: US Army via X

Podczas wielotygodniowego testu żołnierze z 11. Dywizji Powietrznodesantowej stacjonującej w bazie Elmendorf-Richardson na Alasce uczestniczyli w ćwiczeniach terenowych i symulacjach. Działania te obejmowały starcia na dystansie statycznym i kinetycznym, manewrowanie ogniem na żywo oraz wymagającą 72-godzinną misję symulowaną na rozległych obszarach CRTC. Ekstremalnie mroźna zima na Alasce stanowiła dobry poligon doświadczalny, a temperatury spadły nawet do -48oC.

NGSW (SIG Sauer dostawcą NGSW, 2022-04-20), reprezentowana przez karabiny XM7 i XM250, stanowi znaczącą ewolucję w stosunku do karabinu M4 i lekkiego karabinu maszynowego M249. Nowa broń, zaprojektowana z myślą o zwiększeniu celności, zasięgu i ogólnej wydajności, jest lżejsza i charakteryzuje się zmniejszonym odrzutem, pomimo zastosowania większego naboju kal. 6,8 mm.

US Army ocenia, że test dostarczył cennych danych. Posłużą one do podejmowania decyzji dotyczących wykorzystania NGSW.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.