Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oron w pełni operacyjny

Lotnictwo wojskowe, Walka elektroniczna, 03 kwietnia 2024

Izraelski samolot rozpoznawczy Oron (IAI dostarczył rozpoznawczy Oron, 2021-04-05), zbudowany na bazie G550, został uznany za w pełni operacyjny. Prowadzi już loty nad Strefą Gazy. W ponad stu misjach wywiadowczych wylatał kilkaset godzin.

Zdjęcie: IDF

Oron to wielozadaniowy samolot rozpoznawczy na bazie Gulfstreama G550. Jest wyposażony w zaawansowany sprzęt elektroniczny, w tym radar AESA dostarczony przez Elta/IAI, czujniki elektrooptyczne, systemy wywiadu sygnałowego i zaawansowane systemy przetwarzania danych. Jego wyjątkowość polega na możliwości wykonywania różnych misji wywiadowczych podczas jednej misji i przekazywania informacji różnym użytkownikom w czasie rzeczywistym. Czujniki Orona umożliwiają skanowanie odległych obszarów w zasięgu ponad 1000 km.

Samolot rozpoznawczy Oron został opracowany przez izraelskie Ministerstwo Obrony i Israel Aerospace Industries (IAI). Na jego pokładzie znajdują się stanowiska oficerów wywiadu i systemy komputerowe do przetwarzania danych. Oron został przydzielony do 122. Dywizjonu, który wykorzystuje także samoloty Eitam i Shavit.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.