Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spadek dostaw Boeinga, wzrost Airbusa

Lotnictwo cywilne, 12 kwietnia 2010

W pierwszym kwartale 2010 Boeing Commercial Airplanes dostarczył odbiorcom tylko 108 samolotów - 13 mniej niż rok wcześniej. Airbus dostarczył 122 samoloty, o 6 więcej niż przed rokiem.

Od stycznia do marca 2010 Boeing dostarczył 86 samolotów rodziny 737 (91 w 2009), 19 samolotów rodziny 777 (23 w 2009) oraz 3 modelu 767 (tyle samo, co rok wcześniej). Koncern nie dostarczył żadnego Jumbo Jeta - 747-400 (dostaw nie zrealizowano m.in. ze względu na wadliwe fotele od japońskiego poddostawcy). Rok wcześniej linie odebrały 4 samoloty tego typu.

Żeby wykonać plan na 2010 Boeing musiałby przyspieszyć dostawy w kolejnych miesiącach (Przyspieszenie Boeinga). Plan przewiduje dostawę 460-465 samolotów, o 21 mniej niż w 2009.

Wszystko wskazuje na to, że kolejny rok z rzędu Boeing przegra rywalizację z Airbusem. Europejski koncern dostarczył w pierwszym kwartale 122 samoloty, o 6 więcej niż rok wcześniej.

Boeing po raz pierwszy od dawna uzyskał nad Airbusem pod względem liczby nowo zamówionych samolotów. Do końca marca amerykański koncern uzyskał zamówienia na 100 samolotów przy jednoczesnej rezygnacji z 17 zamówionych wcześniej. Oznacza to zamówienie 83 nowych samolotów netto. Airbus w tym samym czasie uzyskał zamówienia na 60 samolotów bez rezygnacji z wcześniejszych zamówień.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.