Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wsparcie francuskich EC145

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, Transakcje, 13 maja 2024

Airbus Helicopters i Babcock podpisały z Direction de la Maintenance Aéronautique (DMAé), organizacją odpowiedzialną za utrzymanie statków powietrznych eksploatowanych przez rząd francuski, kontrakt na obsługę 48 śmigłowców EC145 służących w formacjach podległych francuskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Realizacja dwunastoletniej umowy zacznie się już w tym roku.

EC145 francuskiej Sécurité Civile / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Kontrakt dotyczy wsparcia eksploatacji 33 EC145 należących do Sécurité Civile i 15 EC145 użytkowanych przez jednostki lotnictwa żandarmerii. Wiropłaty te stacjonują w 41 bazach we Francji, w tym w pięciu na terytoriach zamorskich.

Umowa przewiduje udzielanie wsparcia technicznego (w tym poprzez techników służb inżynieryjno-lotniczych oddelegowanych do pracy w bazach), dostarczanie części zamiennych i zarządzanie ich zapasami, zarządzanie danymi technicznymi oraz wsparcie programistyczne.

EC145 należące do Securité Civile i Gendarmerie są używane do akcji poszukiwawczo-ratowniczych, ratownictwa medycznego i walki z pożarami. Śmigłowce policyjne są również angażowane do działań związanych z egzekwowaniem prawa.

Airbus uczestniczy także w modernizacji lotnictwa Sécurité Civile i Gendarmerie. Sécurité Civile eksploatuje już cztery nowe H145 zamówione w 2021– ich eksploatację także wspierają Airbus Helicopters i Babcock. Pod koniec 2023 podpisano kontrakt na 42 H145 dla francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (36 dla Sécurité Civile i 6 dla Gendarmerie). Ich dostawy mają rozpocząć się w bieżącym roku (Francuzi zamówili 42 H145, 2024-01-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.