Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy kwiecień w Jasionce

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 17 maja 2024

Ponad 80 tysięcy pasażerów, czyli o 12% więcej niż rok wcześniej, obsłużyło w kwietniu lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce. Od początku 2024 wynik lotniska to już ponad 270 tys. osób, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2023, który był najlepszy w historii i zamknął się wynikiem ponad miliona podróżnych. W szczycie sezonu lotnisko oferować będzie 28 kierunków, większość z nich dostępna będzie już w bieżącym miesiącu.

/ Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka – Robert Neumann

Liderem w Jasionce nadal jest Ryanair, oferujący w kwietniu już 8 tras, który przetransportował 31,5 tys. osób. W samolotach LOT-u zasiadło 18 tys. podróżnych, a w czarterach (dostępne było 6 destynacji) - 9,8 tys. Po podwojeniu oferty Lufthansa zamknęła miesiąc wynikiem 7,9 tys. pasażerów, a Wizz Air – 3,6 tys.

Jeżeli chodzi o kierunki regularne to liderem jest Warszawa, przed Londynem, Monachium i Rzymem. Zwraca uwagę dobry debiut Alicante, które w kwietniu wybrało prawie 3 tys. osób (Rekordowy kwartał w Jasionce, 2024-04-13).

W czarterach zaś najlepsze destynacje to Antalia, Sharm el Sheikh i Marsa Alam. W maju do czarterowej siatki połączeń z Jasionki dochodzą Izmir i Bodrum (Turcja) oraz Zakhyntos i Kefalonia (Grecja).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.