Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa na modernizację Grifo i MAADS

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 25 maja 2024

Koncern MBDA podpisał aneks do umowy z agencją OCCAR (europejską Organizacją Współpracy Zbrojeniowej) w celu zwiększenia możliwości technicznych zestawów obrony powietrznej Grifo eksploatowanych przez Esercito Italiano (wojska lądowe) i Medium Advanced Air Defence System (MAADS), użytkowanych przez Aeronautica Militare (wojska lotnicze), z pociskami CAMM-ER.

/ Zdjęcie: MBDA

Kontrakt przewiduje także produkcję nowych, wielozadaniowych jednostek kierowania ogniem (FCU), opracowanych przez inżynierów MBDA w celu znacznego zwiększenia zdolności dowodzenia i kierowania Grifo. Umowa obejmuje też ocenę operacyjną i produkcję nowych FCU.

Grifo wykorzystuje CAMM-ER – pocisk nowej generacji o zwiększonym zasięgu z rodziny CAMM– opracowany wspólnie w Wielkiej Brytanii i we Włoszech na potrzeby lądowej i morskiej obrony powietrznej. CAMM-ER wyposażony jest w nowoczesną, aktywną, radiolokacyjną głowicę naprowadzającą i nowy silnik, zaprojektowany przez Avio i zapewniający większy zasięg, przeszedł w zeszłym roku pomyślną kwalifikację i zastąpi pocisk Aspide w zestawach Spada Aeronautica Militare i zestawach Skyguard Esercito Italiano.

CAMMER zostały również zintegrowane z morskim systemem obrony powietrznej Albatros NG, sprzedawanym już za granicę (Grifo odpala CAMM-ER, 2024-05-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.