Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arabowie kupili niemieckie stocznie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 kwietnia 2010

TyssenKrupp Marine Systems podpisała z Abu Dhabi MAR Group umowę, w sprawie sprzedaży udziałów w swoich stoczniach. Niemcy zachowają kontrolę nad rodzimą produkcją wojskową.

TyssenKrupp Marine Systems jest producentem całej gamy okrętów wojennych, w tym prezentowanych, podwodnych Klasse 214 / Zdjęcie: TyssenKrupp

Porozumienie zostało poprzedzone podpisaniem wstępnej umowy o współpracy, zawartej w październiku ubiegłego roku (zobacz: Arabowie chcą kupić Blohm + Voss). Parafowany dzisiaj dokument zawiera szczegóły transakcji i ma zostać sfinalizowany do końca czerwca 2010.

Abu Dhabi MAR Group to spółka ze ZEA, zajmująca się produkcją luksusowych jachtów. Znana jest m.in. z przebudowy dwóch holenderskich fregat, w swojej stoczni w Abu Dhabi. Przedsiębiorstwo posiada udziały w stoczni CMN we francuskim Cherbourgu, a w czerwcu 2009 wykupiło niemiecką Nobiskrug w Rendsburgu. Obie zajmują się produkcją jachtów.

Podpisana z TyssenKrupp Marine Systems umowa stanowi, że Arabowie kupują stocznię Blohm + Vossw Hamburgu, cywilną stocznię w Kolonii (dawna HDW Gaarden) oraz po 80% udziałów w Blohm + Voss Repair i Blohm + Voss Industries, zakładach ulokowanych w Hamburgu. Jednocześnie obie strony zawiązały spółkę joint-venture (z 50-procentowym udziałem każdego podmiotu) dla opracowywania i finansowania rozwoju nowych okrętów wojennych.

Niemcy zachowali przy tym kontrolę nad produkcją jednostek dla Bundesmarine i krajów NATO. Abu Dhabi MAR ma natomiast nadzorować transakcje eksportowe z innymi państwami, głównie arabskimi. Wartość transakcji nie została ujawniona.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.