Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Litwa bliżej niemieckiej fabryki amunicji

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 04 czerwca 2024

Litewska minister gospodarki i innowacji Aušrinė Armonaitė podpisała porozumienie z Rheinmetallem w sprawie współpracy przemysłowej. Jednym z jej głównych elementów jest plan utworzenia na terytorium Litwy fabryki amunicji artyleryjskiej. Inicjatywa uzyskała status istotnego dla państwa litewskiego.

Fabryka amunicji na Litwie ma produkować kilkadziesiąt tys. sztuk amunicji artyleryjskie rocznie / Zdjęcie: Ministerstwo gospodarki i innowacji Litwy

Miejsce gdzie ulokowany zostanie zakład ma być ogłoszone w najbliższych tygodniach. Przewidywana skala produkcji w nowej fabryce powinna sięgać dziesiątek tysięcy sztuk amunicji rocznie. By inwestycja była możliwa do zrealizowania, Litwini zainicjowali już wdrażanie zmian prawnych ułatwiających projekty o dużej skali. Dotyczyć mają uproszenia planowania przestrzennego, zakupu gruntów i procedur budowalnych.

Wraz z tą inwestycją o wartości ponad 180 mln euro, nowa fabryka pozwoli także utworzyć co najmniej 150 nowych miejsc pracy – powiedziała minister Armonaitė. Choć nie zostało to

Ministerstwo gospodarki i innowacji podpisało do tej pory kontrakty na 14 wielkoskalowych projektów inwestycyjnych. Pozwolą one utworzyć niemal 4 tys. miejsc pracy i mają przyciągnąć inwestycje o wartości 1,25 mld EUR (Niemiecka fabryka amunicji na Litwie, 2024-04-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.